MENÜ GURUBUMUZ
Kategoriler
ZİYARETÇİLER
Bu Günkü Ziyaretçilerin Sayısı: Toplam Ziyaretçilerimiz Sayısı: Sitemizdeki Online Ziyaretçiler: Sitemizdeki Online Kullanıcılar:
ONLİNE ZİYARETÇİ
Takvim
Haziran 2013
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« May   Tem »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Tarihsel Ajandamız
Video Arşivi
ETKİNLİKLERİMİZ
Video Arşivi
SIRADAKİ ETKİNLİK
VİDEO ARŞİVİMİZ
Video Arşivi
SLİDES ARŞİVİ
Video Arşivi
Başka Bir Arzunuz
Facebook Paylaşımı


KİME BAĞLIYIZ
Site Linklerimiz
Çankırı Çandef Orta Bir
Tıkla Foruma Üye Ol
Üye Ol
Türk Medya
Türk Medya
Canlı Destek Hattı
www.isyazilim.com
FacebookTwitterEmailPrintShare

Yağmur duası için kendi araçları ile gidecekler dışında köyümüze ulaşmak için derneğimizce otobüsler temin edilmiştir.. Derneğimizden yapılan açıklamaya göre; Otobüsler cuma akşamı dernek önünden hareket edecektir. Farklı bir güzergah ve farklı bir kalkış noktası olması durumunda bilgilendirme yapılacaktır.. Otobüslerimizde yerinizi belirlememiz için acilen isminizi derneğimizi arayarak kaydettirmeniz gerekmektedir.. İletişim numaramız 432 76 18

FacebookTwitterEmailPrintShare

Kayıörenli hemşehrilerimin

Berat Kandillerini en kalbi duygularla tebrik eder,

Kandilin aydınlığında barış, sağlık ve esenlik temenni eder, selam ve saygılarımı sunarım.

İSMAİL ALTUN

Dernek Başkanı

FacebookTwitterEmailPrintShare

Köyümüzün içme suyunu

Devlet su işleri çankırı içme suyu birliği karşılamaktadır.. Birlik 1994 yılında kurulmuş olup amaçlarından biride köyümüze içme suyunu temin etmek, tamir bakım onarım ve suyun sağlıklı bir biçimde akışını sağlamaktır.. Bunuda köyümüzde bir birlik müdürü ve onarım elemanlarından oluşan toplam 5 kişilik personeli köyümüzün hizmetine vermiştir..

DEMEK İSTERDİM.. AMA DİYEMİYORUM.. çünkü yok öyle bir şey..

DEGERLİ KAYIÖRENLİLER;

Su olmayan yerde hayat olmaz. Bu köye sizden bizden başkada ne sahip çıkan nede hazır getiren olmaz.. Hizmet eden geliştiren güzelleştirende, koruyup kolayanda gene bizler olacağız.. biz yaşayacağız gene o topraklar üstünde.

Şu anki su sorununu bilmeyen ve o borularla uğraşmayan ıslanmayan kalmamıştır belkide. patlağı çatlağı bitmeyen tamir için çizmeleri giymeyen yoktur köyümüzde, çünkü yazının başında manidar eklediğim esprideki gibi tamir ekibimiz yok. hizmetimizde bir ekipde yok. kendimize yetabilecek sadece gene bizler varız.. gitmek yapmak zorundayız yoksa su damarlarımız kesilecek.. damar deyince zaten ne kadar hayati mesele anlıyorsunuzdur..

Evet Devlet su işlerimiz yok.

Ama kale gibi güçlü bir derneğimiz Aslanlar gibi bir başkanımız var..

Köyümüzün edrafı dağlık ve su bol artık suyu sadece seyretmek değil basit bir şekilde ulaşabilmek artık evimizde çamaşır makinası, bulaşık makinası, duş ve hatta havuz yapmak istiyoruz. dahası yeşil yeşil bahçelerimizi bol bol sulamak istiyoruz. bıktık bu kesintilerden, canımıza yetti diyorsanız :)

BİZDE SİZE DİYORUZKİ

Su kesintisi artık tarihe karışıp unutulacak..

Köyümüzün üstadlarından başta sayın CEVDET AYAN bey nezaretinde bütün ölçümler ve hesaplamalar yapılmış, ihtiyaç belirlenmiş ihtiyaca uygun 8200 MT Boru satın alınmıştır. Bu noktada hemen emeği geçen maddi desteği olan herkeze sonsuz minnet ve şükran borçluyuz.. Büyük bir kısmı kayıören hayırseverleri küçümsenemeyecek bir bölümü dernek başkanı bir parçasıda köy hizmetlerince desteklenmiştir.. Ayrıntılı tam rakamlar madde madde sitemizden gene arz olunacaktır..

Borular birkaç güne kadar köyümüze inecek eskisine göre daha kalın 110 inç olması dolayısıyla köyümüz sular altında kalacaktır..

Yazı içeriğinde görüldüğü gibi satın alma tutanağı arz edilmiştir. 8200 MT Boru için 117,563 TL öedeme yapılmıştır. Şeffaflıgıyla tüm köylümüze arz olunur..

Ayrıntılı bilgi ve gelişmeleri buradan sizlere sürekli sunacağız..

FacebookTwitterEmailPrintShare

Köyümüzdeki su sıkıntısı sona erecek..

Derneğimiz vaatlerini birer birer köyümüze kazandırmaya devam ediyor.

Bir başkan halka hizmet etmeli ki makamını hak etmiş olsun. Başkanlık makamının ve halkına hizmet etme görevinin hakkını verme bilinciyle dernek yönetimi köyümüzün su sıkıntısına baş parmagı basıyor..

Aslında suyun bol oldugu ancak yaz aylarında su hatlarımızdaki sıkıntılar ve şebekedeki arızalar nedeniyle özelliklede yaz aylarında büyük sıkıntıya sebeb olmaktaydı..Birde buna bahçe sulamalırı eklenince yaz ayları adeta çileden çıkarır haldeydi..

Dernek yönetimi olarak başta dernek başkanı ve kadrosu yönetime talip oldukları gün bu soruna çözüm olacaklarını, köyümüzün bu sıkıntısınıda gidereceklerini söz vermişlerdi.. Yetkili resmi makamlardan istenilen ölçüde destek gelmesede cüzi bir kısmı desteklenmiş büyük bir bölümü yardımsever halkımız küçümsenemeyecek bir kısmıda başkanımız ve ekibince karşılanmıştır…

Konuyla ilgili rakamsal veriler detaylı bir şekilde halkımızın bilgisine sunulacaktır..

Yöneticilerimiz şu anda hummalım bir biçimde Çankırı ve Ankara yollarında boruların temini ve nakli için güç sarfetmektedirler.. Allah güç kuvvet sağlık versin dilekleri gönderiyoruz..

BİZİ TAKİP EDİNKİ KÖYÜNÜZDEN HABERİNİZ OLSUN..

FacebookTwitterEmailPrintShare

Kayıören Büyük Buluşmaya Gün Sayıyor..

Geleneksel yılın en büyük orğanizasyonu birlik beraberliğin en büyük çoşkusu hiç kuşkusuz ki yayla şenliklerimizde ve yağmur duası etkinliğimizde.. Hal böyle olunca heyecanı ve özlemi gibi sağlam bir hazırlık ve organizasyonda gerektiriyor.. Abarttıgımızı düşünmeyiniz üç dört bin kişiye hizmetten söz ediyoruz..

Dernek yönetimimizde bunun bilinciyle hazırlık ve çalışmalarını titizlikle en ince detaylarını düşünerek gerçekleştiriyorlar. Gecelerini gündüzlerini birleştiriyorlar bu uğurda haklarını vermek lazım..

Program davetiyemiz yayınlandı, sosyal ortamlarda yayınlandı, tüm makamsal mevkilerde bizzat teslim edilerek programımıza iştirakleri rica olunacaktır.. Kalabalım bir protokol muhteşem bir katılım ilgi olacağı kuşkusuzdur.. Yanı sıra bu yılda geçen yıl olduğu gibi programımızın büyük bir bölümü YAREN TV‘den canlı olarak yayınlanacaktır..

Buluşmamızla ilgili bilgi ve duyurular ilerleyen günlerde başta site üzerinden olmak kaydıyla duyurulacaktır.. Sitemizi sık sık ziyaret etmenizi tavsiye ederiz..

FacebookTwitterEmailPrintShare

Bir piknik böyle geçti..

Geleneksel hale doğru giden bu yıl ikincisi düzenlenen bir yaz pikniğimiz daha geride kaldı.

Tüm katılımcı canımız köylülerimize yürekten teşekkür ediyoruz. Hamd olsun ki bu yılda Kayıören Arnavutköy deydi.

Geçen yıl bir ilke daha imza atan derneğimiz yöneticileri halkımızın o yumuşamamış candan heyecanını algılayarak bu yılda aynı heyecanı kayıören halkına tenefus ettridiler.. Öyleya geçen yılki pikniğin hemen ardından aynı yıl içinde bile bir kez daha piknik talebi bile vardı halkımızın..

Buda evvela dernek başkanımız ve kadrosunun hassas yönü. Amaclarıda zaten halkına hizmet degilmi? gönülden sarılıp kucaklaşmalara çabalamak degil mi? Gurbetin sessizce elimizden avucumuzdan sıyırıp almaya çalıştığı unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi yeniden hatırlıyoruz sayelerinde. Her bir araya gelişimizde bir birimize dahada yakınlaştığımızı anlıyor, birbirimize daha bir gönülden sarılıyoruz.

Bir araya gelişimizi sağlayan bu güzel oluşuma öncülük eden çok fedakar, vefekar, cefakar, dernek kadromuza herkesin adına yürekten teşekkür ediyorum.

Bu senede oradaydı bizim köylümüz.Kilimler serildi çadırlar açıldı ızgaralar kuruldu semaverler yakıldı. Sahne kurulmuş bir yandan türküler yükselmeye başladı.Gurup gurup oturan köylülerimiz birbirini ziyaret edip hasretle kucaklaştılar.

Bir günlüğünede olsa bütün sıkıntılar arkaya atıldı. Ahmet Ece ve Gülesin aramızdaydı.. öykülü türküleri beklide halen çogumuzun ağzında mırıldandıgımız kadar içimize işledi. Muhteşem bir eglence ve neşe kattılar. Görülmeye degerdi.. Onlara bütün köylülerimizin minnettarlığı iletildi.. ızgara dumanları semaver buharları adeta kucaklaştı bulunduğumuz mekanda tıpkı bizler gibi. yavrularımız gönüllerince eğlendi.

Tabiki her programın bir sonu oldugu gibi o günkü heyecanında akşama dogru yerini tatlı bir yorgunluga ve hüzne bırakmasından dogal bir şey düşünülemez tabiki..

Arnavutköye veda vaktiydi yeniden buluşmalar için dilekler tutuldu Otobüs ve araçlarımız ayrılık vaktinin kornalarını çalarken dillerde gönüllerde bir dahaki seneye yeniden buluşma dilekleri vardı.

Hepimiz orada olmalıydık. Çeşitli nedenlerden dolayı gelemeyenlerimizi seneye bekleriz inşallah..

Saygılarımızla..

İst Merkez Yönetim
Ank Şube Yönetim
DERNEK BAŞKANI
Başkan
ŞUBE BAŞKANI
Başkan
KAYDER TEMSİLCİSİ
Yönetici
KÖY MUHTARIMIZ
Muhtar
Köy Ağamız
Ağa
Rastgele Resim
Resim
SEÇİLMİŞ RESİM
Evet
HER DOĞAN İÇİN
Evet
2017 büyük buluşma
BASIN HABERLERİMİZ
Video Arşivi
BÜYÜK BULUŞMA
Büyük Buluşma
SOHBET PROGRAMLARI
Sohbetlerimiz
SIRADAKİ PROGRAM
Programımız
RADYO DİNLE
Radyo
Kutlama Alanı
Kutlama
İMSAKİYE 2017
İmsakiye
HAYIRLI RAMAZANLAR
Ramazan
Üçaylar Takvimi
Ramazan
Duyuru Panosu
MEHMET TOROMAN
ABDULLAH ÇOŞKUN
SEYİT BÜLBÜL
ASKER EĞLENCESİ
30 OCAK CUMARTESİ SAAT 19:00'DA DERNEĞİMİZDE YAPILACAKTIR HERKES DAVETLİDİR
HAVA DURUMU
Reklamlar
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
Rastgele Video
::BAŞKANIMIZ NİKAH KIYARMI?:: Tam ekran izleyebilmek için video çalışırken üzerinde çift tıklayınız.
Gazete Manşetleri
İsminizin Bilgileri
Adınızı Didikleyelim: