MENÜ GURUBUMUZ
Kategoriler
ZİYARETÇİLER
Bu Günkü Ziyaretçilerin Sayısı: Toplam Ziyaretçilerimiz Sayısı: Sitemizdeki Online Ziyaretçiler: Sitemizdeki Online Kullanıcılar:
ONLİNE ZİYARETÇİ
Takvim
Temmuz 2012
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« Haz   Ağu »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Tarihsel Ajandamız
Video Arşivi
ETKİNLİKLERİMİZ
Video Arşivi
SIRADAKİ ETKİNLİK
VİDEO ARŞİVİMİZ
Video Arşivi
SLİDES ARŞİVİ
Video Arşivi
Başka Bir Arzunuz
Facebook Paylaşımı


KİME BAĞLIYIZ
Site Linklerimiz
Çankırı Çandef Orta Bir
Tıkla Foruma Üye Ol
Üye Ol
Türk Medya
Türk Medya
Canlı Destek Hattı
www.isyazilim.com
FacebookTwitterEmailPrintShare

SAMİMİ VE İÇTENSEN EĞER

Yüce rabbimiz halis niyetinizi anlamıştırki saf tutmaya başlamadan bile çoktan başlamıştır bereketini omuzlarınıza dökmeye..

Toplanan cemaat yaradanına içten ve samimi, saf yürekten süzülerek gelen duygularıyla el açtıysa, Rahmet güneşli bir havadan sonra tekrar dökülmezmi üzerine..

Şükürler olsunki aynen öyle oldu!..

Üstelik maddi olarakta bereket yağdırdı. Yüreklere öyle bir yardım severlik ve çömertlik sevgisi konduruverdiki, Kyıörenli bu sevgiyi yakışan şekildede sergiledi, ortaya döküverdi.. Dernegimize destek ve yardım için yarışa girildi..

ALAH BEREKETİNİZİ ARTIRSIN..

FacebookTwitterEmailPrintShare

Yazan: KADİR AYAN

YAĞMUR DUASI

Yağmur duasının bereket damlaların yeryüzü ile tanışması için aylar öncesinden çalışmalar başlamıştı. İstanbul İstişari Toplantısı, İstanbul Pikniği, Abant Pikniği, Kayıören Köyü İstişari Toplantısı, Ankara İstişari Toplantısı ve en son Kızılcaham/Orta İstişari Toplantısı gibi bir çok yoğun danışma ve muşaravere ortamlarından sonra gerekli konular görüşülüp görev taksimatında bulunuldu. İstanbul Dernek Merkezimiz ile Ankara Şubemiz arasındaki gerektiğinde gece 12’lerdeki telefon görüşmeleri, fikir alış verişleri, mütallalar hepsi duamıza iştirak edecek 3000 misafirimiz, köylümüz içindi.

3000 kişilk bir toplantı deyip geçememek gerekiyordu. Duayıdı, Allah’a yakarış, bereket için Allah’a el açma, meramını derdini bildirip Allah’tan usulunce istemekti. Dolayısıyla doğru şekilde doğru yöntemde istecektin ki Allah beraketini inayetini lutfetsin, indirsin gözü yaşlı, ağzı dualı köylümüze…

Gün gelip çatmıştı. Takvimler 8 Temmuzu gösteriyordu. Geceden başlayan yemek hazırlıkları, günler öncesinden başlayan dua alanı yer ve yol çalışması, su getirme çalışması, kulaklarımızın pasını silecek dua için davet edilen Kurra Hafızlar, İmam Hatipler, Hocalar, İlahi ekibi ve misafirlere ikram edilecek yemekler için koşuşturmacalar tatlı bir yorgunluk veriyordu. Yemek kazanları kaynıyor, ocakların altına iteklenen odunlar, misafirlere ikram için kaynayan çaydanlıklar, oturmak için getirilen sandalyaler masalar, sergi malzemeleri görevliler tarafından hizmet edilecek alanda yerlerini amıştı.

Köyününü sevdalısı, memleket aşığı üstünde beyaz elbiseleri ile hizmet ordusu zamanla yarışıyordu. Yemek yapanlar, çay demleyenler, kamyonlardan malzeme indirenler, odun kesenler, servis yeri ayarlayanlar, araba parkında araba yerleştirenler, ilahi ekibine ve canlı yayın ekibine stant düzenleyenler, masaları sandalyeleri protokol için organize edenler tatlı bir koşturmacadaydılar.

Hava hafifi hafif çiseliyor, dağlar arasına asılan devasa Türk Bayraklarımız, rüzgarda dalgalanırken, misafirlerimiz yavaş yavaş çam diplerinde yerlerini almaya başlamış. İlahi ekibinden zamna zaman zaman gelen “ses kontrol sesleri”, fotoğraf makinasının deklanşöründen çıkan “click” sesine karışarak karşı dağlarda yankı bularak ses veriyordu. Fotoğraf makinlarının flaş ışıkları adeta bir şimşek gibi parlıyordu. Hazırlıklar tamamdı. Yoğun koşturmaca bitmemişti ama başlayan programla en azından ortamın hareketliliğini bir nebze almıştı. Yağmur duasını enfes sesi ve kıraati ile Kur’an-ı Kerimle açmıştı. Güzel İlahileri ile gönlümüzün nevşunema bulmasına vesile olan ilahi ekibi en güzel parçalarını söylerken zaman öğle namazına yaklaşıyordu. Hocalarımızdan Hüseyin Hatipoğlu hocamızda Nihat Hatioğlu gibi o güzel sohbeti ile misafirlerimize din ve diyanettten bahsederek kalplerimizin yumuşamasına vesile oldu.

Kurra Hafız Mehmet Bal Hocamız’da namaz öncesi Yağmur Duasının ehemmiyetinden bassederek, İstiska Namazı hakkında bilgi verdı. Özellikle Yağmur dualarının günümüzde yozlaşarak Şenliklere cevrildiği bu dönemde özünü ve aslını yitirmeyen Kayıören Köyü halkına ve Derneğine yaptıkları işin ne kadar örnek ve güzel bir davranış olduğunu beliterek teşekkür etti. İstiska Namazını ise köyümüzün en büyüğü Hafız Bahri Hoca’nın ısrarı üzerine Mehmet Bal hocamız kıldırarak Yağmur duasını için hutbe okudu ve ardından yaptığı o uzun , derin dua ile Allah’a köyümüz adına niyazda bulundu. Köylülerimiz de ellerini dua vaziyetinin tersine çevirerek AMİNLER ile duaya iştirak etti.

Vakit yemek vaktiydi. Kurulmuş turniklere giren köylülerimiz, aldıkları yemekleri öncelikle dışardan gelen misafilerimize ikram ederek misafirperverliklerini göstermişlerdi. Dört koldan dağıtan yemek, bir anda boşalan kazanlar ve tablot tabakları alıp grup grup oturan, yemek yerken başlayan derin muhabbetler, özlenen ve dört gözle beklenen bu tabloyu ölümsüzleştiriyordu. Zengin, fakir. kaymakam, savcı, başkan üye, köylü şehirli ayırmaksızın herkesin aynı yemeğe kaşık salladığı bu anda birlik ve beraberliğin en güzel kareleri fotoğraf makinalarına yansıyordu. Ve uzun uğraşlar sonucu frekans bulmayı başaran Anadolu Tv canlı yayına girmişti. 2 kamera ile köyümüzün güzel yaylası dünyaya açılmıştı. Ve sıra hizmet için, köyü için pamu ellerin cebe girme zamanına gelmişti. Ağalık yarışı ile köy derneğimizin kasası dolacak, köyümüze hizmet etmek için gerekli olan finansman sağlanacaktı. Ağalık yarışı için meydana 27 sandalya gelmiş ve her ağa adayı sandalyeye oturmuştu. Kimler yoktu ki ağalık yarışında: Orhan Çağlar, İsmail Altun, Sadullah Arı, Yusuf Çelik, Celalettin Batı, Faruk Altun, Ali İhsan Asan, Mevlüt Bütün, Satılmış Bütün, Satılmış Aru, Hüseyin Aru, Harun Bülbül, Ali Bilgin, Yüksel Asan, Selam Altun, Süleyman Altun ve bir çok hemşerimiz…

Ağılık yarışı çok hızlıydı. En az artışın 500 TL olduğu yarışda 1000’er 1000’er artıyordu rakamlar… İlk tur bittiğinde 32.000 TL’yi bulmuştu. İkinci Tur eski (ve yeni ağamız) Orhan Çağların 30.000’den 40.000’e çıkışı tüm adayların adaylık umudunu bitirmişti. Tüm adaylar Orhan ağanın bu teklifine ‘hayırlı olsun’ demekten başka bir sözleri kalmadı.

Ve ağalık 40.000 TL’ye Eski ağamız Orhan Çağlar’a kalmıştı. Eski ağamız artık yeni ağamızda olmuştu. Ağamız, ağalık kıyafetlerini giyerek artık rahat rahat ağalık tesbihini çeker olmuştu. Sabah ki endişenin yerini artık gurur ve onur almıştı. Ağamızın yürüyüşü bile değişmişti. :)

Canlı yayın devam ederken sunucu Barbaros Beyin teşvikleri ile gani gönüllü köylülerimizin köy ve köylülerimiz için bağışları havada uçuşuyordu. Dernek Başkanı İsmail Altun’dan 30.000 TL bağış ki yarısı Çankırı’daki köyümüz diğer yarısı da Konya Kayıören Köyü için harcanması için tahsis etmişti. Köy Muhtarımız Ahmet Bilgin ise köy için harcanmak üzere 10.000 TL vadetti. Ve bunun gibi bir çok vermeyi seven köylümüz keselerinini ağzını açmıştı. Toplamda 200.000 TL’ye yakın köyümüz için yardımda bulunma vaadi ortaya çıkmıştı.

Kayıören Köyümüz için olan yardım yarışından 2 tane çok dikkat çekiciydi. Birisi Makine Mühendisi Ali İhsan Asan’ın köyümüz için 5 senede hayat bulacağı Rüzgar Santrali ile köyümüzde ücretsiz elektrik kullanımını sağlayacak bir sistem kuracağı vadiydi ki tüm köylülerimize çok büyük bir hizmet olacaktır.

Ve Cevdet Ayan’ın gündeme getirdiği, geleceğimizin ümidi olan Gençlerin okuması için oluşturulacak olan Burs fonu idi. Kendisinin burs olarak kullanılmak üzere harcanması için vadettiği 5.000 TL ile hayır kapısı aralanmış ve öğrenci okutma yarışı için bursların ardı arkası kesilmiyordu. 3, 5, 6 derken 50.000 TL’i aşkın bir burs fonu oluşmuştu. Artık okuma imanı olmayan öğrencilere köylümüzün, köyümüzün yardım eli uzanacaktı.

Hayır yarışı Anadolu Tv aracılığı ile tüm Türkiye’ye yayılırken eşi benzeri görülmemiş bir yardım seferberliği gösteren köylümüz yaklaşık 250.000 TL ile köye yardım etme imkanı bulmuştu. Ve artık bizler bir güç olmanın, birlik ve beraberlik gücünün biz bir araya getirdiğini bir kez daha fark ettik. Artık biz BÜYÜK BİR GÜCÜZ…

İlahi grubumuzun çaldığı ilahilerle ve devamı başka dualara başka programlara kalan sohbetlerle programız saat 19:00 gibi sona erdi..

Eşiyle dostuyla buluşan, yiyip içen, özlemlerini, hasretlerini gideren İstanbul, Ankara, Konya’dan mesafeleri umursamadan duaya katılan tüm misafirlerimize yürek dolusu sevgiler ve saygılar sunuyoruz. Bizleri misafir olarak kabul edip ağırlayan Kayıören Köyü sakinlerine, Duayı tertip eden Ankara ve İstanbul Dernek Başkanlarına, Dernek Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerine, Dernek gönüllülerine ve ayrıca bu mutlu günde bizleri yanlız bırakmayan Orta Kaymakamımız Deniz Pişkin Beye, Çandef Onursal Başkanı Ömer Lutfi Özenç Beye, Köylümüz olan Savcı Bülent Can Beye, Orta Birlikler Başkanı Mehmet Güneş Beye, Hafız Kurra Mehmet Bal Hocaya, İmam Hatip Hüseyin Hatipoğlu Hocaya, Hafız İbrahim Bal Hocaya ve uzaktan yakından bizleri bu güzel günde yanlız bırakmayan tüm dostlara şükranlarımızı sunarız…

FacebookTwitterEmailPrintShare

SEVGİLİ KAYIÖRENLİ

Geleneksel yağmur duamız için 6 Temmuz cuma akşamı saat 11′de dernek merkezinden otobüslerimiz hareket edecektir.

Ulaşımını bu otobüslerle yapacak olanların acilen ilgili telefonlara kayıtlarını yaptırmaları gereklidir. Bu kayıtlara göre otobüs tahsis edileceginden,aksi takdirde açıkta kaldıgınızda yardımcı olamayacagımızı üzülerek bildirmek isteriz..

Lütfen bir an önce kayıtlarınızı bildiriniz..

Saygılarımızla.. KAYIÖREN KÖYÜ DERNEĞİ

İRTİBAT VE KAYIT TELEFONLARI Dernek: 432 76 18 Başkan: 0532 272 71 68 İbrahim Çayır: 0533 341 03 38

İst Merkez Yönetim
Ank Şube Yönetim
DERNEK BAŞKANI
Başkan
ŞUBE BAŞKANI
Başkan
KAYDER TEMSİLCİSİ
Yönetici
KÖY MUHTARIMIZ
Muhtar
Köy Ağamız
Ağa
Rastgele Resim
Resim
SEÇİLMİŞ RESİM
Evet
HER DOĞAN İÇİN
Evet
2017 büyük buluşma
BASIN HABERLERİMİZ
Video Arşivi
BÜYÜK BULUŞMA
Büyük Buluşma
SOHBET PROGRAMLARI
Sohbetlerimiz
SIRADAKİ PROGRAM
Programımız
RADYO DİNLE
Radyo
Kutlama Alanı
Kutlama
İMSAKİYE 2017
İmsakiye
HAYIRLI RAMAZANLAR
Ramazan
Üçaylar Takvimi
Ramazan
Duyuru Panosu
MEHMET TOROMAN
ABDULLAH ÇOŞKUN
SEYİT BÜLBÜL
ASKER EĞLENCESİ
30 OCAK CUMARTESİ SAAT 19:00'DA DERNEĞİMİZDE YAPILACAKTIR HERKES DAVETLİDİR
HAVA DURUMU
Reklamlar
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
Rastgele Video
::BAŞKANIMIZ NİKAH KIYARMI?:: Tam ekran izleyebilmek için video çalışırken üzerinde çift tıklayınız.
Gazete Manşetleri
İsminizin Bilgileri
Adınızı Didikleyelim: