MENÜ GURUBUMUZ
Kategoriler
ZİYARETÇİLER
Bu Günkü Ziyaretçilerin Sayısı: Toplam Ziyaretçilerimiz Sayısı: Sitemizdeki Online Ziyaretçiler: Sitemizdeki Online Kullanıcılar:
ONLİNE ZİYARETÇİ
Takvim
Mayıs 2012
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« Nis   Haz »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Tarihsel Ajandamız
Video Arşivi
ETKİNLİKLERİMİZ
Video Arşivi
SIRADAKİ ETKİNLİK
VİDEO ARŞİVİMİZ
Video Arşivi
SLİDES ARŞİVİ
Video Arşivi
Başka Bir Arzunuz
Facebook Paylaşımı


KİME BAĞLIYIZ
Site Linklerimiz
Çankırı Çandef Orta Bir
Tıkla Foruma Üye Ol
Üye Ol
Türk Medya
Türk Medya
Canlı Destek Hattı
www.isyazilim.com
FacebookTwitterEmailPrintShare

BAŞKANIMIZIN KANDİL MESAJI

Sevgili gönül dostlarım, Regaib kandilinizi kutlar İslam ümmetinin hayırlarına vesile olmasını temenni ederim

Bşk: İsmail ALTUN

FacebookTwitterEmailPrintShare

İstikametimiz; Renklerin dansına şahitlik eden şehir Bolu..

Çam ormanları ile çevrili Abant’a gidiyoruz. Mevsimi farklı güzelliklerle yaşayan bir yer..

Ankara şubemizin düzenledigi Abant piknigimiz için start verilmiştir.. İstanbul ve ankaradaki yönetim kurulu üyelerimiz ve site temsilcilerimiz 17 Haziran pazar günü için gerekli çalışmaları başlatmışlardır..

Bu konuda Dernek sitemiz yanı sıra sosyal medya ve ek olarak mesaj sistemimiz ile bütün üyelerimize duyuru yapılmıştır..

Piknik için otobüslerimiz ücretsiz olarak İstanbul ve Ankaradan hareket edecek olup üyelerimizin dernek merkezleriyle irtibata geçip isim yazdırmaları gerekmektedir..(Sonra kimse yer bulamadım demesin)

İlerleyen günlerde detaylı bilgilendirmeler yapılacaktır..

Tüm üyelerimize duyrulur.. KAYDER

FacebookTwitterEmailPrintShare

İSTANBUL PİKNİĞİ

Puslu bir mayıs sabahı idi. Saat sabahın altısın gösteriyordu. İstanbula tatlı bir yolculuktan sonra kuşların henüz yeni yuvasından çıkmış yiyecek aradığı bir vakitte bizler berket ve rahmet dolu bir İstanbulla karşılanmıştır. Hava hava hafif hafif çiseliyor, rahmet dolu yüüreklere bereketli istanbul havası ufak ufak serpiştiriyordu.

Ufak bir İstanbul turundan sonra piknik alanına doğru yol alıyorduk. Ama kapalı istanbul semaları gibi içimizde kapalı, hafif bir karamsar hava hakimdi. Acaba yağmur izin verir miydi? Kardeşliğin ve beraberliğin paylaşıcalacağı sıcak bir ortam olur muydu?

Hava zaman sağanak zaman zaman çiseliyordu. Ama vakit erken vakitti.asıl programın olacağı vakit olan öğleye doğru neler olurdu? Yağmur durur mu yoksam daha da hızlanır etrafı sl mi götürürdü? Köylülerimiz piknik alanına yavaş yavaş geliyordu. Ama gelen aileler yağmurun altında sığınacak yer arıyordu. Zira çişeleyen havanın altında azcık fazal durunca aileleri sudan çıkmış balığa çeviriryordu. Sırılsıklam olunuyor. Ayrıca programın yapılacağı sahne sudan yağmurdan korunmuş çadırla brandayla çevrilmişti ama ya misafirlerin ağırlanacağı mekan nasıl yağmurdan korunacaktı?

Tatlı bir koşturmaca vardı piknik alanında. Eksiklerin giderilmesi için ha bre uğraşılıyordu. İşin mutfağında olan ismini vermeyeceğim (Beyzavi Altun vb.) zamanla yarışıyordu. Getirdiği büyük kurban ve Pazar çadırları ile sahne ve misafirin oturacağı yerin üstü kapatılıyordu. Satın alıp getirdiği naylonlarla masaların üzerini kapatarak piknik alanının adeta nasıl olması gerektiğini tarif ediyordu. Açtığı çığır ile onu görenler piknik maslarının üzerlerini naylonlarla örtmeye başlayarak yağmurdan etkilenmez hale geliyordu. Yağmurada çözüm bulunmuştu.

Zaman ilerledikçe dört otobüsle gelen misafirler , özel araçlarıyla münibüsleri ile teşrif eden köylülerimiz Arnavut Köy Ormanında işgal edilmedik ağaç altı , kapılmadık köşe bırakmamıştı. Her taraf dolmuştu. Bir yandan mangallar yanmış, bir yandan semaveler kaymaya fokurmaya başlamıştı. Derin bir muhabbetler, masalar arası gelip gitmeler, el öpmeler, sarılmalar hasret gidermeler etrafı sarmıştı. Herkes memnundu, Yağan yağmur hiç kimseyi etkilemiyordu.

Canlı yayın için gelen Anadolu Tv hummanılı bir uğraşa girmişti. Ses sitemini ayarlanması, kameraların yerleştirilmesi, yüz metreden çekilen elektrik kablolar, ön prova çekimler, akustik ayarlaması vb. bir hengame kaplamıştı alanı.

Ve vakit gelip çatmıştı. Yüzlerce arabaile pikniğimize iştirak eden misafirlerimiz, ta Ankaralardan gelen misafirlerimiz Çankırı Dernekler Federasyonundan, Orta İlçe Fedrasyonu gibi bir çok derneği temsilen katılan başkanlarımız, başkan yardımcılarımızla porgram başlamıştı. Herkes gönlünce eğleniyordu. Konuşmalar, tanışmalar, paylaşmalar ile hoşça vakil geçiyordu. Çankırın kadife sesli sanatçısı Sami Yanlın’ın güzel oyun havaları sazıyla sözüyle sahneye girmesi köylülerimizi bir başka havaya sokmuştu. Gençler, genç hissedenler hepsi kurtlarını döküyor, oynuyor eyleniyordu.

Eylenceye zaman zaman ara verilip programa maddi ve manevi katkısı olanlara destekerlinden dolayı acizane ama manevi anlamda değeri olan plaketlerl onurlandırılıyordu. İnsanların parasının olması değil parasını memleketi için milleti içinnasıl harcaması gerektiğini bizlere öğretiyorlardı.

Köyümüzün mahir hanımlarının yaptığı enfes sarmalar, dolmalar baklavalar, börekler misafirlerimize ikram edilerek kadınlarımızn da değerleri bir kez daha akıllara getirildi. (Bir daha piknikte kadınlarımız arasında en güzel yemek yapma yarışması düzenleyip kadınlarımzıı da bir hediye onurlandırabiririz.)

Ve bir gün, yağmura, çamura rağmen, 9 köyün kendi pikniğini iptal etmesine rağmen, kimse gelmez, katılmaz denmesine rağmen en az bin kişilik bir katılım ile unutulmayacak bir zaman geçirildi. Tatlı telaşı ile korku ile ümit arasında hafızlardan kolay kolay silinmeyecek bir gün yaşandı…

Yağmur çamura rağmen, aynı gün bir kaç köyün var olan pikniklerinin iptal olmasına rağmen bu güzel pikniği organize edip sunan dernek yöneticilerimize, uzak yakın demeden havanın yağmuruna rağmen bizleri yanlız bırakmayıp pikniğe teşrif eden tüm köylülerimize ve gerek dernekler federasyonundan katılan gerekse ilçe derneklerinden katılan başkanlarımıza ve yardımcılarına teşekkürü borç biliriz… Sponsorlarımızada katkılarından dolayı teşekkür ederiz…

KADİR AYAN

FacebookTwitterEmailPrintShare

BU PROĞRAM ONLARIN ESERİ..

20 Mayıs pazar günü Arnavutköy programımıza sponsor olan ve desteğini esirgemeyen tüm firmalara kayıören köyü dernegi ve tüm kayıören köyü halkı adına sonsuz teşekkürler ediyoruz..

FacebookTwitterEmailPrintShare

İşte yaz ayları, işte kendini dağlara kırlara vurma zamanı. işte doğaya tabiata börtü böcege karışma zamanı dostlar…

Piknik deyinde hepinizi bir heyecan kaplıyor öyle degilmi?

Kiminizin aklına büklüm büklü üzerinde kızaran mis kokulu etlerle sülü mangallar gelir, Kiminizin aklına közde demlenmiş içmeye bile kıyamayacagınız midenize açık havada ikram edebileceginiz en güzel lezzet çay gelir, kimisinin aklınada yöresel oyunlar gelir topu kovalamak gelir. bazılarının aklına ise o muhteşem havada toprakla irtibat halinde sohbetin ve muhabbetin kıymeti gelir..

Kimileri vardır hayal gücü geniştir. Aklına Seçkin bir sanatçı ve muhteşem bir eglence programını düşler,

Dahada geniş bir hayal gücüne sahip olan vardırki, Programımız canlı bir tv’den yayınlansın ister. Hatta bir hafta sonra tekrarı yayınlansıkki kendimi bide ben izleyeyim diye hayal eder..

İşte hayalleriniz hatta daha fazlası hayal edemeyecekleriniz bile içinde tam paket herşey dahil hepsi içinde BEDAVA..:))

Gelde şimdi Arnavutköyde olama… Sizi bilmem ama biz hepimiz orada olacagız..

İbrahim Çayır

FacebookTwitterEmailPrintShare

ŞEKER GİBİ CELAL HOCA

Nereden başlayacagımı bilemiyorum ama öncelikle Teşekkür etmenin uygun olacagını düşünüyorum.

Son zamanlarda tanımaktan mutluluk duydugum celal hocam. İlim ehli bil sülaleden gelen celal hocam. Karşılıklı muhabbetinden ziyade dinlemekten bile zevk alınacak harika bir insan. Karşısındakine hitabı öyle nazikçe ve cümleleri birbirine baglaması öylece yumuşakki hiç sıkılmadan dinleyebiliyorsunuz..

Celal hocamla ankaradan istanbula geldik. Ve sıkılmadanda dinledik hocamızı.. Ne güzel yaaa Süper bir adam. Sizlerle bunu hocama bir kez daha teşekkür etmek için paylaşmayı uygun gördüm. Saygılarımı arz ederim celal hocam.

Neden çok fazla konuşmadıgımı sormuştun hocam. Sizi dinlemenin kendimizi geliştirmekte çok büyük etkisini olacagını anlamıştımda az konuşmam ondandır hocam. Umarım bir gün sizinle tekrar karşılaşma şansım olur celal hocam..

İbrahim Çayır

FacebookTwitterEmailPrintShare

Sevdiginiz takdir ettiginiz, yaptıgı işlere saygı duydugunuz kişileri anlatmak zor iştir. çünkü hayranlık sizi esir alabilir..

Okuyacagınız yazı ve onun özünü oluşturan samimi teşekürlerimle başlamak istiyorum..

BÖYLE DURUMLARDA YAPILACAK HAREKET BELLİDİR. BENDE ONU YAPTIM..

Şubemizin genel kurul münasebetiyle Merkez yöneticilerimiz beraberinde Ankara ziyaretimiz sürecinde karşılamadan ugurlamaya Tanıştıgımız ilk günden beri içten tavırlarıyla kendisini sevdiren başta şube başkanımız olmak kaydı ile isim vermeden bütün arkadaşlarımıza, şube yönetimine ve üyelerine sonsuz teşekkür ve en içten şükranlarımızı sunarız..

İlgili izlenimlerden bir kuble sunuyorum.. Buyrunuz..

Paylaşım olan her bir konu mutluluk vesilesi olabilir.. Ve memleketimiz.. Gerçekten aşığı oldugumuz, Havasını suyunu topragını özlemle anımsadıgımız, en güzel anılarımızın mekanı.. Buna uygun güzel bir söz var “Köklere sarılmadan Göklere çıkılmaz” Köklerimiz memleketimiz.. hep böyle gideriz umarım, Hep birlikte Büyütür,Yürütür, Yaşatırız..

Teşekülerimiz en güzel, en yalın, en içten duygularla sizlere ulaşsın istedim bu yazı vesilesiyle..

Sürçü-i lisan ettiysem affola

YOLUMUZ HEP BİRLİKTE AÇIK OLSUN..

İbrahim Çayır

FacebookTwitterEmailPrintShare

1. Olağan kurul Divan oluşumunun ardından Kur’anı kerim okunması ile başladı..

Kongremizin divan başkanlığını degerli büyügümüz Cevdet AYAN yaptı..

Yapılan kurulda Ömer ARU şube başkanı seçildi.

Genel başkanımız ve Şube başkanımız birer konuşma yaptılar (Bu konuşmaların canlı videoları en kısa sürede sitemizde yüklenmiş olacaktır).. Çalışma raporları ve faaliyetler hakkında görüşmelerle devam eden kurulumuza İstanbul genel merkezimizden Genel başkanımız İsmail ALTUN’un yanı sıra Başkan yardımcısı sayın Yusuf ÇELİK, Sağlık bakanı sayın Yüksel ASAN, Dış işleri bakanı sayın Beyzavi ALTUN da katıldı..

Katılımın ve ilginin samimi bir ortama dönüştürdügü genel kurulumuzun hayırlara vesile olması dilegiyle..

FacebookTwitterEmailPrintShare

MERKEZ ŞUBE PAZAR KAHVALTISINDA

Her iki gurup yöneticilerimizde vizyonu geniş insanlar. Büyük hesaplar içinde olduklarından küçük işler peşinde koşmayan kişiler. Öyleya vizyonu olan insanlar gelecegi düşünür programını ve hizmetini layıkıtla göstermek ister. Dernegimizin İstanbul yönetimi ve agırladıkları misafirlerimiz Ankara şube yönetiminden bahsediyorum.. İşte tam bu esnada aralarına katıldım. Ankara’dan gelen şube yöneticilerimiz ve İstanbul merkez yönetim kurulu ile birlikte Bakırköy Galeria AVM Pazar kahvaltısındayız. Köyümüzün meselelerini konuşmak için.. Masaya yatırılan tüm konuların içerigine girmeden ben izledigim ve önemsedigim tablodan yaklaşmak istiyorum.

Durumu kısaca anlatayım Bazı konularda fikir ayrılıkları ortaya çıksa bile karşılıklı hoşgörü ve dinleme kalitesiyle insanların çok kolay anlaşılabilecegini fark ettim. Hata bir şairin “Olmayacak şey insanın insanı anlaması” dizelerine inat birbirlerini anladıklarını gördüm. Bir tartışma ortamı falan degil yani. Bazı amaçları var Birincisi projeleri var. geliştirmek istedikleri misyonları var. Köyümüse kaynaklı gelecege odaklı bir çok meseleleri var konuşacakları. İkincisi ve dahada önemlisi ise Bazı önyargıları kırmış olarak adeta beklenen bir düşü gerçekletiricesine bir birlerine yaklaşım biçimleri ve anladıgım kadarıyla heyecanlı konuşma biçimlerindende yola çıkarak şöyle bir saptama yapabilirim “Enerjisi güçlü ve yetişmiş bir insan kaynagı” bir araya toplanmıştı Bu enerji benide heyecanlandırdı tabi Ve gördümki : iki dernek yönetimimizinde anlayış tarzı yerli yerinde. Ve gördümki : söz söyleme riski diye bişey yok gayet iyi konuşuyorlar. Ve gördümki : köy meselesi deyince heyecan rüzgarları hepsininde azgında esiyor. Ve gördümki : tahammülsüzlük almış başını gitmiş, gayette iyi tahammül ediliyor. Sonuçta… Yeni umutlara yeni beklentilere birbirini anlayan ve konuştuklarının kıymetini bilen bir gurubun içinde şahit olmak gibisi yok Helal olsun diyorum.. Kendilerine Davetleri için teşekkür ediyor, nice buluşmalara vesile olsun diliyorum. Bundan sonrada bu metodu uygulamayı düşünüyorum ve bu yöntemi herkezede tavsiye ediyorum.. Sevgiler İbrahim Çayır

FacebookTwitterEmailPrintShare

Köyümüzün yağmur ve yağmurların çok oldugunda şükretmek için yapılan geleneksel yağmur duamız bir yıl ara verdikten sonra devam ediyor..

Hazırlıkları dernegimizce hızla yürütülen ve 7 temmuz köy içi yöresel etkinlik ve oyunlarımı içeren cumartesi programını takiben 8 Temmuz pazar günü dua alanımızda gerçekleştirilecektir..

Yağmur duamıza çok geniş bir protokol yanı sıra gerek köy halkımızın gerekse komşu köylerimizin büyük bir ilgisi ve katılımı olması beklenmektedir.

Bu geleneksel günümüzde gurbette bulunan tüm hemşerilerimizde hem yagmur duamıza iştirak ederek, hemde bir sıla-i rahim yapıp tekrar işlerinin başına döneceklerdir..

İst Merkez Yönetim
Ank Şube Yönetim
DERNEK BAŞKANI
Başkan
ŞUBE BAŞKANI
Başkan
KAYDER TEMSİLCİSİ
Yönetici
KÖY MUHTARIMIZ
Muhtar
Köy Ağamız
Ağa
Rastgele Resim
Resim
SEÇİLMİŞ RESİM
Evet
HER DOĞAN İÇİN
Evet
2017 büyük buluşma
BASIN HABERLERİMİZ
Video Arşivi
BÜYÜK BULUŞMA
Büyük Buluşma
SOHBET PROGRAMLARI
Sohbetlerimiz
SIRADAKİ PROGRAM
Programımız
RADYO DİNLE
Radyo
Kutlama Alanı
Kutlama
İMSAKİYE 2017
İmsakiye
HAYIRLI RAMAZANLAR
Ramazan
Üçaylar Takvimi
Ramazan
Duyuru Panosu
MEHMET TOROMAN
ABDULLAH ÇOŞKUN
SEYİT BÜLBÜL
ASKER EĞLENCESİ
30 OCAK CUMARTESİ SAAT 19:00'DA DERNEĞİMİZDE YAPILACAKTIR HERKES DAVETLİDİR
HAVA DURUMU
Reklamlar
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
Rastgele Video
::BAŞKANIMIZ NİKAH KIYARMI?:: Tam ekran izleyebilmek için video çalışırken üzerinde çift tıklayınız.
Gazete Manşetleri
İsminizin Bilgileri
Adınızı Didikleyelim: